понеділок, 22 квітня 2024 р.

 Психологічний стан дитини при зміні школи, або переїзду.



Перехід в іншу школу або зміна місця проживання має значний вплив на психологічний стан дитини . Зміна середовища означає не тільки фізичну зміну місця проживання , але й зміну всього оточення. Ця зміна може викликати стрес і спричинити різні наслідки для психологічного стану дитини .

Наслідки зміни оточення: 1. Втрата стабільності : переїзд може призвести до втрати звичних зв`язків  та соціальної підтримки , що може вплинути на емоційний стан дитини .

2. Відчуття страху та тривоги : зміна середовища може викликати почуття незахищеності у дитини , оскільки вона втрачає звичну обстановку , набуті звички.

3. Емоційні зміни : дитина може відчувати різні емоції під час переїзду . Від сумніву  та занепокоєння до радості та захоплення . Це пов`язано зі зміною оточення та невизначеністю щодо нового місця проживання.

4. Труднощі  адаптації: нове місце проживання або зміна школи - це адаптація до нового оточення , нових людей й нових правил, що може бути викликом для дитини , та вимагає психологічних зусиль і підтримки рідних .

Як допомогти дитині впоратися? 

1. Зберегти звички : створити нове повсякдення , яке буде включати знайомі дитині заняття , іжу та сон, ваші ритуали або традиції, щоб забезпечити відчуття стабільності.

2. Підтримувати соціальні зв`зки : допомогти  дитині знайти  нових друзів та підтримувати зв`язок зі старими , щоб забезпечити соціальну підтримку .

3. Створити зручні умови для адаптації :забезпечити дитину комфортним житлом , знайомими речами та предметами ,які дорогі дитині .

4. Вислуховувати та сприймати емоції : бути уважним до почуттів та емоцій дитини , дозволяти їй висловлювати свої почуття та сприймати їх без засудження.

Зазвичай зміна школи та проживання , особливо для дітей , викликає різні емоційні та психологічні переживання. Інше оточення , розрив з звичним середовищем й розлука зі знайомими може спричинити стрес та незручність у дитини . Тому дуже важлива підтримка дорослих, і не важливо скільки років дитині.


Немає коментарів:

Дописати коментар